Regulamin Serwisu

I . Postanowienia ogólne

 1. Każdy Użytkownik Serwisu grupazywiec-solidarnosc.pl, zwanego dalej Serwisem, zobowiązany jest przestrzegać postanowień regulaminu.
 2. Każdy Użytkownik ponosi odpowiedzialność za pisane przez siebie wiadomości.
 3. Problemy techniczne, naruszenia oraz sugestie związane z Serwisem należy zgłaszać pisząc na adres Administratora poprzez ten formularz.
 4. W przypadku długo nieaktualizowanych przeglądarek internetowych (wersje niewspierane przez producentów) niektóre treści mogą wyświetlać się niepoprawnie, także niektóre opcje Serwisu mogą nie działać prawidłowo.

II. Rejestracja i Logowanie

 1. Ze względu na niskie zainteresowanie funkcjami związanymi z logowaniem Serwis został pozbawiony możliwości rejestrowania i logowania się użytkowników. 
 2. W aktualnej wersji Serwisu usunięto również Forum, które wymagało logowania.
 3. Komentarze do artykułów można umieszczać nadal przy czym aby wstawić komentarz pod artykułem Użytkownik musi skorzystać ze swojego konta na Facebooku, Google  lub Discus aby było to możliwe. System komentarzy jest przechowywany na platformie DISCUS i logowanie odbywa się wyłącznie do tej platformy za pomocą w/w kont.
 4. Ponadto Serwis posiada zaplecze redakcyjne do którego mają dostęp tylko administrator i moderator.

III. Prywatność

 1. Serwis został tak zorganizowany, że nie gromadzi i nie przetwarza żadnych danych osobowych osób fizycznych. Wszystkie umieszczone w Serwisie dane kontaktowe objęte są oddzielnymi zgodami wynikającymi z pełnionej funkcji lub stanowiska.
 2. Dane przesłane w formularzach kontaktowych trafiają na dwa konta mailowe Administratora i Przewodniczącego MKZ, z których to kąt udzielane są odpowiedzi. Dane pozostają tam do zakończenia sprawy lub zakończenia korespondencji a następnie usuwane.

  Więcej na temat bezpieczeństwa danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności i Klauzuli Informacyjnej RODO.

IV. Komentarze

 1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w Serwisie poprzez formularze komentarzy DISCUS.
 2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
 3. Komentarze użytkowników publikowane są natychmiast po ich wysłaniu.
 4. Komentarz może zostać usunięty w całości bądź części jeśli zawiera:
 • wulgaryzmy;
 • treści mogące obrażać inne osoby;
 • sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
 • sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
 • informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
 1. Komentarz może również zostać usunięty jeśli:
 • pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
 • nie ma związku z tematem komentowanego artykułu czy wpisu i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z Serwisu;
 • został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
 • zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
 • ma charakter reklamowy - promuje firmę, produkt, usługę bądź stronę internetową nie związaną z tematyką Serwisu.
 1. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami", "kropkami" lub sformułowaniem „usunięto” słowa i zwroty je naruszające.
 2. Redakcja i właściciel Serwisu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
 3. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt z Administratorem poprzez ten formularz aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz zablokowanie autora.
 4. Redakcja zastrzega sobie prawo zablokowania możliwości komentowania informacji zawartych w Serwisie w przypadku gdy Użytkownicy notorycznie próbują zamieszczać treści zawierające wulgaryzmy, szkalujące innych bądź w inny sposób utrudniające korzystanie z Serwisu innym Użytkownikom. W skrajnych przypadkach Administrator  może zablokować całkowicie dostęp do Serwisu.
   

V. Prawa autorskie

 1. Kopiowanie, reprodukowanie tekstów i elementów z Serwisu grupazywiec-solidarnosc.pl , w całości, lub w części, szczególnie dotyczy to dokumentów publikowanych w Serwisie - bez wcześniejszej, pisemnej zgody jest zabronione. Wyjątek stanowią informacje zawarte w dziale aktualności, publikowanie ich w jakichkolwiek materiałach jest dozwolone w przypadku podania jako źródła nazwy Serwisu w postaci "Solidarność Grupa Żywiec" bądź "http:// grupazywiec-solidarnosc.pl ". Jeśli materiał publikowany jest w Internecie należy również umieścić link do artykułu w Serwisie.
 2. Redakcja publikując jakiekolwiek materiały w Serwisie w oparciu o informacje zamieszczane w innych źródłach zawsze podaje ich nazwy wraz z odpowiednimi linkami. Celem redakcji jest promowanie serwisów, które cechuje duża wartość merytoryczna wśród Użytkowników Serwisu. Jeśli jakikolwiek wydawca bądź podmiot mający prawa do materiałów, na które redakcja Serwisu się powołuje poinformuje nas, że nie chce aby redakcja Serwisu powoływała się na materiały przez niego publikowane, zostaną one bezzwłocznie usunięte, redakcja nie będzie również powoływać się na nie w przyszłości.
   

VI. Odpowiedzialność

 1. Redakcja Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje jakie użytkownicy podejmą na podstawie informacji udostępnianych w Serwisie.
 2. Redakcja Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za komentarze Użytkowników.

VII. Znaki towarowe zastrzeżone i handlowe

 1. Wszelkie zastrzeżone nazwy i loga firm, pojawiające się w materiałach udostępnianych przez Serwis grupazywiec-solidarnosc.pl zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.